همین چندسال پیش اگر به یک کتاب نیاز داشتی باید کتاب فروشی ها و کتابخانه ها را زیر رو می کردی،اما این روزها با نرم افزارهای مختلف می توانی توی...

ویژگی های کتاب خوب
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ 272 54.2 KB 46 0

ویژگی های کتاب خوب

همین چندسال پیش اگر به یک کتاب نیاز داشتی باید کتاب فروشی ها و کتابخانه ها را زیر رو می کردی،اما این روزها با نرم افزارهای مختلف می توانی توی گوشی ات یک کتابخانه ی پر و پیمان داشته باشی. کتاب هاي الکترونيکي و کتابخانه هاي مجازي مطالعه را آسان تر از هر زمانی کردند.

بعضی ها می گویند هر کتابی ارزش یکبار خواندن دارد، ولی من می گویم بعضی کتاب ها ارزش ورق زدن هم ندارند.کتاب غذای روح ماست، می تواند مغذی و سالم و خوش طعم باشد یا پرچرب و مضر و بدمزه.

ویژگی کتاب های سالم و خوشمزه:

*به رده ی سنی کتاب توجه کنید.رده باید مناسب سن شما باشد.هر کتابی را در فصل خودش بخوانید،" الف و ب و ج" را در ابتدایی و روزهای کودکی، "د و ه" را در دبیرستان روزهای نوجوانی.

*این که کتابی را همه ی دوستانتان می خوانند دلیل خوبی برای انتخابش نیست.کتاب باید به شما انرژی و انگیزه و هدف بدهد،نه ترس و غم و اشک.

*کتاب را فقط برای سرگرمی نخوانید، يک کتاب خوب باید کنار سرگرمی، حرفی برای زدن داشته باشد.هم آموزنده باشد هم جذاب.

*نویسنده و انتشارات کتاب بسیار مهم است. نویسنده ی را انتخاب کنید که والدین و معلم ها تاییدش کنند.

*کتاب را بر اساس علاقه تان انتخاب کنید ورزشی،تاریخی،داستانی،پلیسی...،کتاب های معروف دنیا در رشته ی مورد علاقه تان یکی از بهترین گزینه ها هستند.

*یک کتاب خوب،عنوان جذاب،طراحی مناسب،نوع چاپ و کاغذ استاندارد دارد.نوشته های ریز و زمینه های رنگی چشمتان را اذیت می کند.

نصیحت های یک تازه جوان شده:

*برای انتخاب یک کتاب خوب از مسئولین کتابخانه،معلم ها و پدر و مادر و سایت های مورد کمک بگیرید.

*هستند کتاب هايي که نه تنها چندين بار چاپ مجدد، بلکه در تمام دنيا شناخته و به زبان هاي ديگر هم ترجمه مي‌شوند و هر نوع مخاطبي را جذب خود مي کنند این کتاب ها را از دست ندهید.

*:یادتان باشد کتاب دوست شماست، برای انتخاب یک دوست خوب وقت بگذارید

فاطمه دولتی


مطالب مرتبط